Blog

Oturma Odalarınız İçin Tercih Edebileceğiniz Köşe Takımları

Oturma Odalarınıza Farklı Ve Modern Bir Hava Katmak İsteyenlerin Tercihi Arina Mobilya.

Köşe dekoru için fikir bulmak, profesyonel tasarımcılar için bile çoğu zaman zorluklara neden olan oldukça karmaşık bir iş olabilir. Sorun, köşedeki nesnenin odanın geri kalanına bağlanması gerektiğidir. Bazı odalar sofistike ve orijinal bir köşe dekoruna ihtiyaç duyarken, diğerleri minimalist bir ek gerektirir. Böylelikle Arina Mobilya olarak oturma odalarınız için tercih edebileceğiniz köşe takımları ve ayrıntıları sizlere maksimum fayda sağlayacak bilgiler olmaktadır.

Özellikle küçük bir eviniz veya büyük bir aileniz varsa, oturma odanızın alanını en üst düzeye çıkarmak çok önemlidir. Köşe kanepeler, hem rahat hem de çok yönlü oldukları için herhangi bir oturma odasına müthiş bir ektir. Tasarımı nedeniyle bir köşe kanepenin nasıl tasarlanacağını bilmek zor olabilir ama endişelenmeyin. Arina Mobilya olarak yardım etmek için buradayız. Böylelikle oturma odalarınızda tercih edeceğiniz köşe takımları için;

  • Kanepenize uygun bir tema seçin
  • Kanepelerinizin çevresini süsleyin
  • Odanızda bol ışık olsun
  • Alanı bölmek için kanepenizi kullanın
  • Konforunuz için unsurları birleştirin
  • Halı ekleyin

Kanepenize Uygun Bir Tema Seçin

Bir köşe kanepe, genellikle bir oturma odasındaki ana mobilya parçasıdır. Yani mevcut temanızı takip eden bir köşe kanepe seçmelisiniz. Tüm oturma odanızı yeniden dekore ediyor olabilirsiniz ve bu durumda dünya sizin istiridyenizdir.

Bir deri köşe kanepe, minimalist bir temaya yakışır ya da beyaz veya siyah deri bir kanepe ile nötr hale gelebilir. Böylelikle yaratılan dekorla cesur olabilirsiniz. Nasıl bir görünüme sahip olursanız olun, Arina Mobilya’daki  köşe kanepeler evinize harika bir katkı sağlayacaktır.

Kanepenin Çevresini Süsleyin

Odanın geri kalanını dekore etmeden önce, köşe kanepenizi istediğiniz yeri seçin. Bizim fikrimizle devam edebilir ve köşe kanepeyi odanın ortasına yerleştirerek alanı bölmek için kullanabilir veya geleneksel görünümü bırakıp köşeye sahip olmak isteyebilirsiniz. Yerleştirme ayarlandıktan sonra, kanepenizin etrafını süslemeye başlayabilirsiniz.

Koltuğun yüksekliğini ve uzunluğunu bildiğiniz zaman, mekana çok yakışan kitaplık ya da sehpalar bulabilirsiniz. Görsel olarak hoş bir oturma odası yaratmak için kanepenin üstüne en sevdiğiniz sanat eseriyle raflar ekleyin.

Odanızda Bol Işık Olsun

Doğru aydınlatma olmadan, bir köşe kanepe, odanın açık ve aydınlık yerine sıkışık ve karanlık görünmesine neden olabilir. Dekorunuz karanlıksa veya oturma odanızda fazla doğal ışık yoksa, köşe kanepenizin yanına veya arkasına bir zemin lambası ekleyin. Bu, bir spot ışığı gibi davranarak dikkati kanepeye çeker ve karanlık köşeleri aydınlatır.

Küçük bir eviniz varsa, yükseltilmiş ayaklı bir köşe kanepe, sıcak ve havadar bir alan yaratmanın başka bir yoludur. Hatta eğlenmek için ideal olan havalı bir merkez parçası oluşturmak için tamamen dışarı çıkıp kanepenin altına ortam LED şerit ışıkları ekleyebilirsiniz. Alanı daha konforlu hale getirmek için, mümkünse kanepenizi pencereye yakın konumlandırmaya çalışın.

Alanı Bölmek İçin Kanepenizi Kullanın

Oturma odanız evin diğer odalarıyla da bağlantılıysa veya bir oturma odası ve yemek odası kombinasyonuna sahipseniz, alanı bölmek için köşe kanepeyi kullanın. Tıpkı bir duvar gibi, kanepe bölümler arasında görünmez bir çizgi oluşturmak ve boşluklar arasında net bir ayrım yapmak için kullanılabilir.

Bu, alanınızdan daha fazlasını elde etmenin harika bir yoludur. Aynı zamanda odanın daha büyük görünmesini sağlayabilir. Kanepenizin arkasındaki ince bir yan sehpa, bu görünümü gerçekten tamamlayabilir ve birkaç lamba ile aile fotoğrafı eklemek için mükemmel bir yerdir.

Konforunuz İçin Rahat Unsurları Birleştirin

Aksesuarlar, odanıza son rötuşları eklemek için kullanılabilir. Bir köşe kanepe, battaniye ve minder yerleştirme için birçok seçenek sunar. Minimalist veya nötr bir renk paletinden hoşlanıyorsanız, stratejik olarak yerleştirilmiş parlak kırlentlerle kanepenize biraz eğlence katabilirsiniz. En iyi köşe kanepe görünümü için sol, sağ ve orta kısımlara minderler eklemenizi öneririz.

Duvarları ikiye bölerek boyamak gibi başka şekillerde de oturma odanıza rahatlık katabilirsiniz. Bu, kanepenizi bir büyük odayı iki küçük odaya dönüştürmek için kullanırsanız, oluşturduğunuz bölümü daha da geliştirebilir. Akşamları mum ışığı eklemek, ambiyansı iyileştirecek ve iş çıkışı bir fincan çay eşliğinde ayaklarınızı uzatmak söz konusu olduğunda köşe kanepenizin çok davetkar görünmesini sağlayacaktır.

Son Dokunuş İçin Halı Ekleyin

Oturma odanızı dekore etmeyi bitirdikten sonra, son olarak bir kilim eklemeyi düşünün. Ahşap veya laminat parkeniz varsa, bu da odaya daha fazla rahatlık katar. Kanepenin önüne büyük bir halı yerleştirilebilir ve sehpa eklediğinizde zemini çizilmelere karşı korur.

Şık ve rahat bir görünüm için, koyu renkte tüylü bir halı deneyin. Parlak ve cesur olmayı seviyorsanız, renkli bir oturma odası yaratmak için sanatsal bir halı eklemeyi deneyin. Açık plan bir oturma odanız varsa, etki yaratmak için kilim kullanmak için bu kılavuzu izleyin.

Arina Mobilya olarak sizlerin ihtiyaçlarına yanıt verirken tasarımlarınıza da yardımcı oluyoruz. Bu anlamda yeni bir köşe kanepe satın aldıysanız veya almayı düşünüyorsanız, oturma odanızı süsleyebilir ve dekore etmenize yardımcı olabilir. Kanepenize uygun bir tema seçtiğinizden emin olun veya dışarı çıkıp yeniden dekore edin.