Blog

Evimde yeni alanlar açmam için ne tarz mobilyalar tercih etmeliyim?

Şık Ve Modern Dokunuşlardan Vazgeçemeyenlerin Tercihi Kapriz Koltuk Takımı Arina Mobilya'da.

Yeni yaşam alanlarınız ile daha küçük evlerinizde pratik çözümler önemlidir. Bu aşamada yeni alanlar açabilmenizi için en önemli husus en iyi şekilde yararlanabilmeniz için mobilyalarınıza iki hatta üç görev düşürmek olabilir. Böylelikle akıllı mobilyalar ile Arina Mobilya seçenekleri yaşam alanlarınızı daha işlevsel hale getirmektedir.

Eviniz İçin Doğru Mobilya Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yaşam alanlarınızın büyüklüğüne ve özelliğine göre doğru mobilya seçimi en önemli hususlardan biridir. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken başlıca üç ana husus şunlardır;

  • Uygun tema seçimi
  • Tekstili ve Dokuları
  • Odaların Düzeni

Mobilya seçimi kişilerin seçimine göre yönlenir. Ancak çok geniş bir ürün yelpazesi bulunan Arina Mobilya ile açık kenarlı kitaplıklar, cam veya akrilik masalar ve ince profilli sandalyeler, odanızı sıkışık göstermeden konfor ve kullanışlılıkla dolduracaktır.

Tercihinize göre şekillenen ince ve uyumlu mobilyalar küçük alanlarınıza en çok yakışacaktır. Evlerde kanepe ve oturma grubu seçimi önemlidir. Örnek olarak verilecek olursa kanepenin kollarının kalın olması, çok yastık yaşam alanını küçültür ve kötü görünüm sağlar. Bunun yerine sıska kolları ve sıkı, döşemeli sırtı olan birini seçmek akıllıca olur. Başka yerlerde, yemek masalarında ince ayaklar arayın ve basit başlıklı yatakları tercih edin. Önemli olan küçük yaşam alanlarını en iyi şekilde değerlendirmek olacaktır.

Eşyaları Duvar Kenarlarına Taşıyın

Evinizde yapacağınız küçük ama basit adımlar çok daha büyük yaşam alanlarının oluşmasına neden olabilir. Bu anlamda eşyalarınızı kenarlara taşıyabilirsiniz. Mümkün olduğunda, değerli yer kaplamasını önlemek için mobilyaları odanın çevresine sıkıştırılabilir. Duvara kitap rafları takın, pencerenin altına bir bank yapın. Televizyonunuzu duvara monte edin. Hatta bazı parçaların yerden havada asılı kalması alanı genişletir. Hacim olarak olmasa da bu durum odayı görsel olarak genişleten açık alan yaratır.

Yemek Masası Tercihleri

Bir mobilya öğesinin yemek odası parçası olarak kabul edilmesi, evinizin diğer odalarında iyi performans gösteremeyeceği ve güzel görünemeyeceği anlamına gelmez. Örneğin, oturma odasında bir yemek odası büfesi kullanmak, size kitap ve koleksiyon ürünlerini sergilemek için yüzeylerin yanı sıra dolap saklama alanı sağlar. Bir bahçe bankı, yemek masasında ekstra oturma yeri olabilir ve bir makyaj masası, kompakt bir dizüstü bilgisayar masası oluşturur.

Oturma Odaları

Tipik olarak, küçük evlerde bir şeyleri depolamak için yerler yetersizdir. Bu nedenle, depolama dahil mobilya bulmak çok değerlidir. Çekmeceli veya raflı masaları ve gizli bölmeleri olan koltukları tercih edin. Sandıklar mükemmel sehpalar olabilir. Ekstra uzun yatakların altına pek çok eşyayı, hatta valizleri bile sıkıştırabilirsiniz. Yaşam alanınızdaki her bir yeri değerlendirmek için depolama doğru adım olabilir.

Çift görev yapan mobilyalar bulun. Bu divan, gün boyunca sıcacık bir kanepe iken, misafir geldiğinde çekyat haline dönüşüyor. Komodin olarak bir şifonyer veya mutfak adası olarak bir saklama arabası kullanmak gibi, çalışkan mobilyalarla takas etmenin başka yollarını arayın.

Ters etki yaratabilecek gibi görünse de, bir alanı bölümlere ayırmak tüm odanın daha büyük görünmesine yardımcı olur. Bir stüdyo dairede yaşıyorsanız, perdeler veya katlanır bir panel yardımıyla ekstra odalar oluşturulabilir. Derme çatma bir ofis oluşturmak için bir köşeye veya doğaçlama bir yemek odası için mutfakta bir bölücü yerleştirilebilir. Ancak bir yaşam alanının elverişli ve kullanışlı olması için en önemli etken mobilyalardır. Bu aşamada Arina Mobilya ile evinizde yeni alanlar açmanın bir çok yolu bulunmaktadır.

Oda Düzeni ve Planlama Önemlidir

Dikkate alınması gereken en önemli faktör, her odanın düzenidir. Bu aşamada her odanın boyutları, aydınlatması, iç tasarımı ve aralığı akılda tutulması gereken son derece önemlidir. Mobilyaların boyutlarının, koyduğunuz odanın boyutlarına uygun olduğundan emin olmak gerekir. Ayrıca, satın alınan mobilyaların aşırı kalabalık olmadan birbirine uymasına dikkat edilmelidir.

Bir ev döşenirken fiyat ve tasarım önemli faktörler olmakla birlikte, dikkate alınması gereken başka önemli faktörler de vardır. Mobilyaların neyden yapıldığını, evinizdeki diğer parçaları tamamlayıp tamamlamadığını ve oluşturmaya çalıştığınız mekanın boyutlarına uyup uymadığını da göz önünde bulundurmalısınız. Böylelikle ihtiyacınız olan tüm mobilya çeşitleri Arina Mobilya ile yaşam alanlarınıza mutluluk katan değerlere sahiptir.